arcanum webáruház, webshop

Termék kategória

gyártó

Antidiabetikumok
 
ANTIDIABETIKUMOK

A Diabétes mellitus a béta sejtek örökletesen, vagy degenerativ pusztulás folytán kialakuló inzulin hiánya. A sejtek nem képesek a vérből felhasználni a glükózt, ugyanakkor a vese sem képes a cukorot visszaszívni, ezért az vizet visz magával ( sokat pisil, sokat iszik). A beteg cukor helyett a zsír és fehérjekészletét éli fel (fogyás), állandóan éhes. Mivel zsírlebomlás zajlik a megnövekedett zsírsav mennyiséget nem képes a szervezet megfelelően feldolgozni, azaz felhalmozódnak a zsír tökéletlen égéséből származó intermedierek (ketontest aceton). Ugyancsak a zsíranyagcsere következménye a koleszterin felhalmozódás a szív érrendszer károsodása (vese, máj, agy, keringés).

A hasnyálmirigy Langerhans szigeteinek béta sejtjei termelik az inzulint, alfa sejtjei glukagont és a D sejtek a szomatosztatint. Az inzulin elsősorban anabolikus folyamatokat serkent, a glukagon a szénhidrát lebontását serkenti.
Inzulin hatása
-segíti a glükóz bejutását a sejtekbe
-a zsírszövetben gátolja a lipáz működését
-elősegíti az aminosavak sejtbe történő bejutását
Folyamatok amelyek befolyásolják a vércukorszintet (inzulinszekréció befolyásolása)

  -
Csökkentik a vércukorszintet
vágusz izgalom: inzulin felszabadulást okoz, csökken a vércukorszint
Emelik a vércukorszintet
szimpatikus túlsúly: nő a vércukorszint, mert gátolja az inzulin szekréciót
szimpatolitikumok(B blokkolók)
paraszimpatomimetikumok
szimpatomimetikumok, adrenalin
éhezés tiazid húgyhajtók, hashajtók (Kálium vesztés)
NSZGY, szalicilátok kortikoszteroidok
magas láz, erős fizikai munka fogamzásgátlók
ACE pajzsmirigy készítmények
  Calcium csatorna blokkolók


1. (inzulin szekréció fokozók)
Az inzulinelválasztást serkentő szerek az étkezés utáni, vagy a folyamatos, egész napon át tartó alap-inzulinelválasztást, vagy mindkettőt fokozzák. Hatásukból eredően alkalmazásuk esetén előfordulhat hipoglikémia (vércukorszint normál érték alá csökkenése)
SZULFONAMID SZÁRMAZÉKOK (szulfanilurea- gli)
A béta sejtek működésének fokozása révén inzulin szekréciót váltanak ki. Erősen kötődnek a plazmafehérjékhez. Terhességben nem használható, magzatkárosító. Gyógyszerkölcsönhatás a plazmafehérjéért való vesengés miatt:  szulfonamidon, fenilbutazon. Illetve kumarin származékok.
Napi adag egyszerre, étkezés előtt , vagy együtt kell bevenni.
Szulfanilureák (gliclazid, glimepirid, gliquidon, glipizid, glibenclamid) segítik és fokozzák a hasnyálmirigy inzulinelválasztását. Általában akkor írják fel ezeket a készítményeket, ha a metformin nem választható a beteg számára, vagy már nem biztosít megfelelő vércukorszint-kontrollt. A legtöbb beteg esetében biztonságosan alkalmazhatók, leggyakoribb mellékhatások: alacsony vércukorszint és hízás.
 
glibenclamid GILEMAIL, GLUCOBENE, GLIBENCLAMID
glipizid MINIDIAB
glimepiridin AMARYL, GLIMEPIRIN, GLIPREX, DIALOSA
gliquidone GLURENORM
gliclazid DIAPREL, GLUCTAM , GLICLADA
EGYÉB SZEKRÉCIÓ FOKOZÓ
Meglitinid csoport
Rövid hatású inzulin szekréció fokozó szer
nateglidine  STARLIX
repaglimid NOVONORM
E vegyület alapját a glibenclamidnak a nem szulanilurea része képezi.
2.  Inzulin receptorhoz való kötődést segítő szerek
BIGUANID SZÁRMAZÉKOK
Nem a béta sejteket készteti inzulin termelésre, hanem az inzulin receptorhoz való kötődését segítik . Étkezés után kell bevenni. Lassítják a glukózfelszívódást. Mh: tejsavas acidózis.
fenformin
buformin
ADEBIT
metformin MERCKFORMIN, MEFORAL, ADIMET, METFOGAMMA, STADAMET, TARDEMET, XUVELEX, ZENOFOR
   kombinációk a DPP4 nél    

Elsősorban inzulin érzékenységet javító szerként ismert, de befolyásolja a mitokondriumok energia termelését, növeli az izmok glükózfelvételét, csökkenti a máj  glükóz kibocsájtását, a bélben noveli az inkretinek felszabadulását, lassítja a glükóz felszívódását. A terápia kezdetén felléphet:émelygés, puffadás, hasmenés mert a diszacharidáz aktivitást csökkenti. Mérsékelhetőek ha a dózis emelés fokozatos, illetve étkzés alatt vagy után veszik be. Alacsony a hipoglikémia kockázat.

A metformin által kiváltott tejsavas acidózis (MALA – Metformin-Associated Lactic Acidosis) ritka, de életveszélyes állapot, amely leginkább vesebetegségben, májbetegségben szenvedőknél vagy túlzott metformin adag esetén alakulhat ki.

Metformin-indukálta tejsavas acidózis főbb tünetei

A tünetek fokozatosan alakulnak ki, és sokszor nem egyértelműek, ezért könnyen félrediagnosztizálható!

Általános tünetek:

  • Fáradtság, gyengeség → a sejtek oxigénhiánya miatt.

  • Izomfájdalom, izomgörcsök → a tejsav felhalmozódása miatt.

  • Hasi fájdalom, hányinger, hányás, hasmenés → a metformin egyik gyakori mellékhatása, de ha ezek súlyosabbak, az acidózisra is utalhat.

  • Étvágytalanság → anyagcsere-zavar miatt.

Légzési tünetek:

  • Gyors, mély légzés (Kussmaul-légzés) → a szervezet próbál megszabadulni a savaktól.

  • Légszomj → oxigénhiány és metabolikus zavarok miatt.

Neurológiai tünetek:

  • Zavartság, szédülés → az agy érzékeny a sav-bázis egyensúly változásaira.

  • Eszméletvesztés → súlyos esetben, amikor az acidózis kritikus szintet ér el.

Szív- és keringési tünetek:

  • Alacsony vérnyomás (hipotenzió) → keringési elégtelenség miatt.

  • Szapora szívverés (tachycardia) vagy éppen lassú pulzus (bradycardia) → a sav-bázis egyensúly zavara hat a szív működésére.
     


A metformin a 2-es típusú cukorbetegség kezelésének általában elsőként választandó szere. Csökkenti a vércukorszintet és növeli a szervezet inzulin iránti érzékenységét, ami elősegíti az inzulin hatékonyabb felhasználását. A legtöbb beteg esetében biztonságosan alkalmazható, leggyakoribb mellékhatások: hányinger, hasi fájdalom, puffadás, hasmenés.
 
3. Egyéb hatás
ALFA GLÜKOZIDÁS GÁTLÓK
alfa-glukozidáz-gátlók (akarbóz): gátolják a glükóz felszívódását a gyomor-bél rendszerben;
Az alfa glükozidáz egy olyan enzim mely a szacharidok lebontásában játszik szerepet. Ezt az enzimet gátolva időben elnyúlik a szénhidrátok emésztése, vagyis lelassul a glükóz felszabadulása és a felszívódása. A fel nem szívódott szénhidrátokból a vastagbélben gázok képződnek, ez az egyik mellékhatása ami gyakori.
miglitol
acarbose GLUCOBAY, ACARBOSE
voglibose

4. GLP agonisták ( GLP = glukagonszerű peptid)
 
HUMÁN INKRETIN mimetikumok
(GLP-1)
glükagonszerű peptid-1 (GLP-1)
Az eredeti GLP-1-et a szervezet a belekben termeli étkezés után, de gyorsan lebomlik. GLP analógok (GLP 1 agonista), GLP-1-től eltérő szerkezetű, de receptorán agonista hatást kifejtő származékok. A GLP-1 agonisták viszont hosszabb hatásúak, ezért jobban kihasználhatók a 2-es típusú cukorbetegség és az elhízás kezelésében. GLP-1-receptor-agonisták (exenatid, liraglutid, semaglutid, dulaglutid): növelik az inzulin szintjét a vérben (az inzulinhoz hasonlóan bőr alá kell bejuttatni injekció formájában);

A GLP-1 (és analógjai) GLP-1 receptorokhoz kötődnek a hasnyálmirigy alfa-sejtjein.
A GLP-1 receptor aktiválása csökkenti a cAMP szintet a hasnyálmirigy alfa-sejtjeiben. Ez gátolja a glükagon kibocsátást, így kevesebb glükóz szabadul fel a májból.A hatás vércukorszint-függő, így nem okoz veszélyes vércukorszint-csökkenést.


Fokozzák a pankreas sejtekben az inzulin elválasztást , ugyanakkor gátolják az alfa sejtekben termelődő glukagon termelését. Lassítják a gyomor ürülését. Mellékhatásaik: hányinger, ritkábban hasmenés, mely a kezelést kevető néhány héten belül többnyire megszűnik.
Parenterálisan alkalmazható formája mellett van per os forma, nem inzulin természetű antidiabetikumok
 
 
exenatid BYDUREON, BYETTA
lixisenatid    LYXUMIA
liraglutin SAXENDA, VICTOZA
Szerkezete hasonló a bélben természetesen előforduló, étkezés után felszabaduló glükagonszerű peptid-1 (GLP-1) nevű hormonhoz. A Saxenda az agyban lévő, az étvágyat szabályozó receptorokon keresztül hat, fokozza a teltségérzést, és csökkenti az éhségérzetet.

semaglutin RYBELSUS, OZEMPIC
dulaglutid TRULICYTI

 
5. DPP-4 gátlók Inkretinhatás-fokozó vegyületek GLIPTINEK 
(dipeptidil-peptidáz [DPP]-4 gátlók) DPP-4 gátló szerek, INKRETIN HORMONOK  gátlása

A GLP-1 egy inkretin hormon, amelyet a bél termel étkezés után. Fő hatásai: serkenti az inzulinelválasztást, gátolja a glükagontermelést, lassítja a gyomorürülést és csökkenti az étvágyat. Ezért fontos szerepe van a vércukorszint szabályozásában. A DPP-4 egy enzim, amely gyorsan lebontja a GLP-1-et, csökkentve annak hatékonyságát. GLP-1 receptor agonisták (pl. liraglutid, semaglutid) → Utánozzák a természetes GLP-1 hatását, de hosszabb ideig hatnak. DPP-4 gátlók  → Gátolják a DPP-4 enzimet, így meghosszabbítják a szervezet saját GLP-1 hormonjának hatását. Növelik az inzulin szintjét a vérben;
  Az inkretin hormonok (GLP)  étkezését követően választódnak ki a bélfalban és kismértékben fokozzák az inzulinszekréciót és inzulin hatást. Az inkretin hormonok lebontásában a DPP-4 enzim játszik szerepet. A DPP-4-gátlók ezt az enzimet gátolják, megakadályozva az inkretinek diabéteszben fokozott ütemű lebontást és ez által növelik az inkreatin hormonok szintjét. Használatuk esetén alacsony a hypoglikémia előfordulása. Lassítják a gyomor ürülését, csökkentik a glükagon termelését. 

Gliptinek(liptin) és metformin kombinációk
DPP-4-gátlók (alogliptin, linagliptin, sitagliptin, saxagliptin, vildagliptin)
sitagliptin ANSIFLORA JAGLIX,JANSITIN, JANUVIA, JAZETA, JUZINA, LONAMO, MAYSIGLU, SITAGLIPTIN, XELEVIA
sitagliptin+merckformin JANUMET, JUZIMETTE , LONAMO DUO, GLEROVA, JAMESI, JANSITIN  MAYMETSI, MIFOMET, SITAGLIPTIN METFORMIN, VELMETIA, SITAGLIPTIN

vildagliptin  AGARTHA, ALIKVAL, ANVILDIS, GALVUS, KWIKATON, GLYPVILO, MELKART, SAXOTIN
vildagliptin+ merckformin  EUCREAS, IPINZAN, VILDAGLIPTIN METFORMIN, VILSPOX, VIMETSO

linaliptin TRAJENTA
linaliptin+merckformin JENTADUETO

saxagliptin  ONGLYZA
saxagliptin+ merckformin  KOMBOGLYZE

pioglizazon + merkcformin COMPETACT

alogliptin VIPIDIA

alogliptin+ metformin VIPDOMET
alogliptin+pioglitazon  INSRECYNC



 
 
 

6.Tiazolidindionok ( Glitazonok)TZD
PPAR-γ (peroxiszóma proliferátor aktivált receptor gamma) agonisták → ez a receptor főként a zsírszövetben, izomban és májban található.
Növeli az inzulin érzékenységet (izomban, zsírszövetben , májban)
troglitazon
roziglitazon AVANDIA
pioglitazon ACTOS
pioglitazon + alogliptin INSRECYNC
 
 

7. Glifozinok SGLT-2 gátlók (nátrium-glükóz kotranszporter-2 gátlók)
  Fokozzák a cukor vizelettel való ürülését; általában más szerekkel kombinálják; vércukorcsökkentő hatásuk független az inzulinelválasztástól és az inzulinhatástól is; mellékhatása a húgy-ivarszervek gyakoribb fertőzése lehet.
 Az SGLT-2 gátlók (Sodium-Glucose Cotransporter-2 gátlók) hatásmechanizmusa a vesében zajló glükóz-visszaszívás gátlásán alapul. 

A vesében, a glomerulusokban naponta körülbelül 180 g glükóz szűrődik ki a vérből az elsődleges vizeletbe. Az egészséges vesék ezt szinte teljesen visszaszívják, így normál esetben nincs cukor a vizeletben. A visszaszívás fő helyszíne a proximalis tubulus, ahol két fő glükóztranszporter működik:  SGLT-2 (Sodium-Glucose Cotransporter-2) → Az elsődleges felelős, a visszaszívott glükóz kb. 90%-át kezeli. Ezt a SGLT-2 fehérjét gátolva , a vese nem tudja visszaszívni a glükóz nagy részét.
SGLT-1 → A maradék 10% visszaszívását végzi, főként a proximális tubulus végén és a bélben.
ÍGY a cukor a vizelettel kiürül, így csökken a vércukorszint Mivel a glükóz ozmotikusan aktív anyag, vizet is magával visz, ezért enyhe diuretikus (vízhajtó) hatás is kialakul. Az inzulinfüggetlen mechanizmus miatt nem okoznak hipoglikémiát (túlzott vércukorszint-csökkenést). SGLT-2 gátlók (dapagliflozin, empagliflozin, ertugliflozin)
 

 
dapaglifozid  FORXIGA
dapagliflozin + metformin XIGDUO,

empaglifozin: JARDIANCE
empagliflozin+ metformin  SYNJARDY

ertugliflozin  STEGLATRO
ertugliflozin+ metformin SEGLUROMET

 

GLIPTIN ÉS GLIFOZID kombináció
Sitagliptin és ertugliflozin STEGLUJAN
 


INZULIN

Inzulinról
Inzulinok fajtái:

 Insulinok és analógjaik injekcióhoz, gyors hatású:
human insulin ACTRAPID, HUMULIN R, INSUMAN RAPID
lispro: HUMALOG, LIPROLOG
aspart FIASP,  NOVORAPID

glulisine APIDRA

  Insulinok és analógjaik injekcióhoz, közepes hatástartamú
human inzulin    HUMULIN N, INSULATARD, INSUMAN BASAL

Insulinok és analógjaik injekcióhoz, közepes és hosszú hatástartamú kombinációja
HUMALOG MIX,  HUMULIN M3, INSUMAN COMB, NOVOMIX

Insulinok és analógjaik injekcióhoz, hosszú hatástartamú
ABASAGLAR, LANTUS, LEVEMIR, TOUJEO, SULIQUA, TRESIBA, XULTOPHY

 
Vércukorszint csökkenés kialakulásának okai Vércukorszint emelkedés kialakulásának okai
inzulin túladagolása inzulinbeadásának elmaradása
étkezés kihagyása több táplálék fogyasztása
fertőzés, betegség, láz  stresszes állapotok
alkohol fogyasztása  
Alacsony vércukorszint okozta KÓMA tünetei
nyírkos verejtékes hűvös bőr



 

Magas vércukorszint okozta KÓMA tünetei
lassan és fokozatosan alakul ki
acetonszagú lehelet, száraz nyálkahártya és  bőr



 
 
HATÁSTANI CSOPORTOK
1. (inzulin szekréció fokozók)
Szulfonamidok
glibenclamid GILEMAIL, GLUCOBENE, GLIBENCLAMID
glipizid MINIDIAB
glimepiridin AMARYL, GLIMEPIRIN, GLIPREX, DIALOSA
gliquidone GLURENORM
gliclazid DIAPREL, GLUCTAM , GLICLADA
 
2.EGYÉB SZEKRÉCIÓ FOKOZÓ
Meglitinidek
nateglidine  STARLIX
repaglimid NOVONORM
 
3.  Inzulin receptorhoz való kötődést segítő szerek
Biguanidok
fenformin
buformin
ADEBIT
metformin MERCKFORMIN, MEFORAL, ADIMET, METFOGAMMA, STADAMET, TARDEMET, XUVELEX, ZENOFOR
 
3. Egyéb hatás
Alfa glükozidáz gátlók
miglitol
acarbose GLUCOBAY, ACARBOSE
voglibose
 
4. GLP agonisták  GLP = glukagonszerű peptid
 
HUMÁN INKRETIN mimetikumok
exenatid BYDUREON, BYETTA
lixisenatid    LYXUMIA
liraglutin SAXENDA, VICTOZA
semaglutin RYBELSUS, OZEMPIC
dulaglutid TRULICYTI
 
5. DPP-4 gátlók Inkretinhatás-fokozó vegyületek GLIPTINEK 
sitagliptin ANSIFLORA JAGLIX,JANSITIN, JANUVIA, JAZETA, JUZINA, LONAMO, MAYSIGLU, SITAGLIPTIN, XELEVIA
 
sitagliptin+merckformin JANUMET, JUZIMETTE , LONAMO DUO, GLEROVA, JAMESI, JANSITIN  MAYMETSI, MIFOMET, SITAGLIPTIN METFORMIN, VELMETIA, SITAGLIPTIN

vildagliptin  AGARTHA, ALIKVAL, ANVILDIS, GALVUS, KWIKATON, GLYPVILO, MELKART, SAXOTIN

vildagliptin+ merckformin  EUCREAS, IPINZAN, VILDAGLIPTIN METFORMIN, VILSPOX, VIMETSO

linaliptin TRAJENTA
linaliptin+merckformin JENTADUETO

saxagliptin  ONGLYZA
saxagliptin+ merckformin  KOMBOGLYZE

pioglizazon + merkcformin COMPETACT
 
6.Tiazolidindionok
( Glitazonok)TZD
troglitazon
roziglitazon AVANDIA
pioglitazon ACTOS
pioglitazon + alogliptin INSRECYNC
 
7. Glifozinok SGLT-2 gátlók (nátrium-glükóz kotranszporter-2 gátlók) dapaglifozid  FORXIGA
dapagliflozin + metformin XIGDUO,

empaglifozin: JARDIANCE
empagliflozin+ metformin  SYNJARDY

ertugliflozin  STEGLATRO
ertugliflozin+ metformin SEGLUROMET

AZ ÖN KOSARA...!

Kérjük, lépjen be.

Elfelejtett jelszó
Regisztráció



Facebook

Nem tudok belépni

Betegségek



Webáruház készítés és bérlés

0.19 mp




Glutén gyógyszerekben    schüssler alkalmazás képekkel    Terhességi vitaminok    GYÓGYNÖVÉNYEK betegségekre    Koleszterin    Beszerzése hosszadalmas    Candida diéta    ÉTREND KIEGÉSZÍTŐK    ékszer táblázat    Deva folytatás    Schüssler tünet    vitamin igény folyt    Zöldkagyló hatása    Glukózamin szulfát    MSM    KURKUMIN    Kondroitin szulfát    Édesítőszerek fajtái    Természetes antibiotikumok    szemcseppek    Ellenőrzés    Vásárlási tájékoztató    Szelén hatásai    BACH virágesszenciák    TOJÁS, TEJ, PORATKA,MACSKA ALLERGIA    Biztonsági adatlapok    Jogi nyilatkozat    Szénanáthát kimutató teszt    Immunrendszer    Tejelválasztás    Kék Lukács termékek    Féreghajtó, féregirtó    ORRVÉRZÉS    körömvirág hatása    Termékenység    Sugárkezelés    Önvizsgálati teszt folyt    Virágesszecia folyt.    vizelet vizsgálat    Aminosavak    Ínhüvely gyulladás    Mi okoz hányingert?    allergia kezelése    Vitamin 6 hóig    Vitamin 7-12 hóig    Vitamin 1-3 éveseknek    Vitamin 4-6 éveseknek    Vitamin 7-10 éveseknek    Vitamin 11-14 éves    Vitamin 15-18 éves    Vitamin 19-50 évesek    arcüreg gyulladás    Vitamin 50 éveseknek    Vitamin terheseknek    Vitamin szoptatóknak    Vitamin fizikai munka    Vitamin stressz alatt    Vitamin dohányzóknak    Vitamin alkoholisták    Vitamin klimax alatt    Emésztés összefoglaló    Fogamzás elősegítése    Köszvény kezelése    Ajakápolás    FOGYÁSI TRÜKKÖK    Deva általános    Horoszkóp-ásványok    Mi okoz hasmenést?    Prolaktin    összetett deva spray    TÁPANYAGSZÜKSÉGLETEK    bárányhimlő    Homeopátia összefoglaló    Korai magömlés    GINKGO BILOBA    Bioco termékek    ATC    Analeptikumok    Pharmaforte termékek    Ásványi anyagok hiánya- túladagolás    Idegkárosodás ( NEUROPÁTIA )    BISNODE    Széklet színe    SCHÜSSLER terhességben    Energy termékek    hüvelyi pH    Ránctalanítók    Arclemosó, tonik, maszk    Szemránckrémek    Bőrfeszesítő, tömörség    Növényi kivonatokkal    Arany, gyémánt, ezüst    rozacea, vitiligo, májfolt, pigment    Állati eredetű    Hidratálók    Jód pótlása    Vesekövesség    allergia egyéb szerei    Asztma kezelése    Szappanok    Körömápolás    Intim mosakodás    Visszér kezelése    Aranyér    Porcerősítők komponens    Vitamin 50 éven felül    Vitaminok férfiaknak    vitaminok cukorbetegeknek    Vitaminok felnőtteknek    Ásványi (Ca, Mg, Se, Zn)    Vas tartalmú készítmények    PATTANÁSOS BŐR    Étvágycsökkentők    Bélflóra helyreállítása    Gyomorégés    puffadás kezelése    Emésztési problémák    Hányinger csillapítása    Tejcukorérzékenység    Bőrgomba    Körömgomba    Hüvelygombásodás    Herpesz    Műfogsor ápolása    Fogínysorvadás    Fényvédelem    Torokfertőtlenítés    Diabetikus édesség    Édesítőszerek    gyógymód csípésekre ( dazázs, méh)    hüvely szárazság    klimax teszt    Lisztérzékenység    candida kimutatása    ovuláció időpontja    székletvér    drog tesztek    ételintolerancia    prosztata teszt    Húgyúti fertőzés    Fertőzőbetegségek    Ekcémás bőr    fogzás    hasfájós csecsemő kezelése    Orrjárat tisztítás    popsiápolás    fejbőrápolás, koszmo    Q10 vitaminok    Homoktövis    grapefruitmag    Sebellátás, sebkezelés lehetőségei    Tabletták hajhullásra    Fülzsír kezelése    Hialuron tartalmú    Lúgosító teák    általános erősítő    EPEKÖVESSÉG UTÁNI HELYZET    HALOLAJ    Lenmagolaj    Omega-3 gyerekeknek    fokhagyma medvehagyma    IDŐSKORI LÁTÁSROMLÁS    Műkönnyek szemszárazságra    Méregtelenítő tapaszok    Béltisztító termékek    Méregtelenítés    Béta glükán tartalmú    Paradicsom kivonat    Fűrészpálma kivonat    Progeszteron    Holt-tengeri termékek    Ásvány ékszerek 1.    Ásvány ékszerek 2 folyt.    üres    Aloe vera termékek    üres    Narancsbőr    Psoratinex pikkelysömörre    Hair nice termékek    üres    facebook kedvelés    ásványok tisztítása, energetizálás    Vizeletcsepegés    Böngésző folytatasa    Cigaretta terhesség alatt    Alocado termékek    Őszülés elleni    Növényi szterinek    Schüssler kereső    Hány nap múlva    Bélférgesség    JÓGA otthonra    személyes átvétel    megjegyzés a rendelés    Egyedi ékszerek ásványból    Viviscal hajnövesztő    gyömbér    üres    Száraz bőr    Láz és fájdalom    ÍZÜLETI KRÉMEK    Homeopátia szülés    Sebgyógyulást elősegítő    Macskagyökér kivonatok    Citromfű    Melatonin    Teakészítmények    Komló    Összetett készítmények    Orbáncfű    Egyéb készítmények    Adatkezelés    Rostok    Kolosztrum    A vitamin    B vitamin csoport    C vitamin    D vitamin    E vitamin    K vitamin    ŐSZÜLÉS    Bodorrózsa a felső légútak védője    Ráncosodás    Szájápolás-homeopátia    üres    Meridiánok    böngésző    üres    Ásvány számozása 2    Acidózis, alkalózis    Terhesség, szoptatás    Betegségek lelki okai    Porcerősítés gyermekkorban    Armonia termékcsalád    Preventa víz használata    Videók    Naturalswiss termékek    üres    Vevőszolgálat    Vitamin ajánló    Antioxidánsok    Progeszteron női    Expediáláshoz    expediáláshoz Hasmenés    Schüssler krémek    Online Patika    Köröm elváltozások    Zodiákus    méhen belüli fogamzásgátló eszközök    IBS irritabilis colon szindroma    Gombafertőzés ( bőr, köröm, hüvely)    Schüssler táblázat    Akvamarin    Amazonit    Ametiszt    Vércsoport diéta    Aventurin    Hematit hatása    Gránát hatásai    Hegyikristály hatásai    Jáspis hatásai    Holdkő hatásai    Howlit hatásai    Jáde hatásai    Kalcedon hatása    Karneol hatása    Malachit hatása    Napkő hatása    Rózsakvarc hatása    Rodonit hatása    dr. Matejcsik Csaba homeopata    Orrcsepp/orrspray adagolása    Inkontinencia nadrágpelenkák betét    Mol pont lista 2    Figyelmeztetések, gyógyszerkölcsönh    Bankkártya elfogadás    OPÁLÜVEG    Hisztamin intolarencia    A Lyme kór kezelése tünetei    Kálium hatása    Króm szabályozza a vércukor azintet    Teafa olaj hatásai és termékek    Gyógynövények hatásai II.    Gógynövények hatásai III.    Betegségek és kezelési lehetőségei    Nátha( orrhurut) rhinitis acuta    kakaóvaj    Aminosavak hatása    Argánolaj, jojobaolaj, szőlőmagolaj    Tesztek allergiában, gyorsan segít    mi okoz viszketést?    Gyorstesztek otthoni vizsgálathoz    Vesekárosodásra utaló tünetek    Barátcserje hatása    Kullancs okozta betegségek    Mitől puffadok?    Dr. Herz termékek    Epekövesség    üres    Természetes gyógymódok:légút    Vakcinák    vakcinák 2.    vakcinák 3.    Gyomorrontás    A Folsav szerepe    Policisztás ovárium    Ebédválasztó    Vérszegénység/anaemia    Betegségek (gyakoribb)    Tünetek/panaszok    Hogyan hatnak?    Diéták betedségekben    Magas vércukorszint, hyperglikémia    Hasnyálmirigy és feladata    üres    Pajzsmirigy túlműködés    Mellékpajzsmirigy működés    Tünetek -okok tábázatosan    NYOMKÖVETÉS belföld -külföld    Spirál intrauterin fogamzásgátló    Futárszolgálattal kapcsolatos infó    Arcanum patika elérhetősége    Üres 5c555724155ea    Csomagátvétel átvételi pontokon    Hemoglobin A 1c    Magas koleszterinszint okai    Deva virágesszenciák    Mannóz, d-mannóz    Ételmérgezés, ételfertőzés    Zsibbadás    közérdekű információk    Csípés kezelése homeopátiával    üres    Napi szükségletek    Napi szükséglet vitaminok    Diosmin tartalmú készítmények    Korpa (száraz -zsíros)    Rotarix    bhagavad gita    bhagavad gita utolso szakasz    Regisztráció, rendelés előzetes reg    kritikus helyzet    felhasználói fiók    Rum környéke    INTERAKCIÓK gyógyszerszedésben    ÁSZF    Glutation hatása    OXIDATÍV STRESSZ    ukránok részére    UKRÁN adagolással kapcsolatos szava    próba adatkezeles    tüneteggyüttes kereső    Étrendkiegészítő kereső    Gyógyszer-adatbázis    Gyógyszerész általi házhozszállítás    Hatástani szerkezet: antibiotikumok    Hatástani: szedato-hynotikumokk    Szerotonin    Hatástan: neuroleptikumok    dopamin    Depresszió ellenes    INZULIN    Antidiabetikumok    PROSZTAGLANDIN    COX    Láz fájdalom, gyulladáscsökkentő    TROMBOCITA AGGREGÁCIÓ    Antiasztmatikumok    Lipidszintet befolyásoló szerek    Diuretikumok    Szívre ható szerek    Béta receptor blokkoló    calcium csatorna blokkoló    Renin angiotenzin rendszer    Vérnyomáscsökkentők    Perifériás értágítók    Vérzéscsillapító szerek    Vérképzésre ható    SAVTERMELÉS    EMÉSZTŐRENDSZER    hasmenés székrekedés    KÖSZVÉNYELLENES SZEREK    ANTIEPILEPTIKUMOK    Parkinzon szerek    Pajzsmirigy hormonok    prosztata gyógyszeres kezelése    Szédülés elleni szerek    Anxiolitikumok    Gombaellenes szerek    Antipszichotikumok    Nemi hormonok    HORMONRENDSZER    Érzéstelenítő szerek    Szemészet    Izomrelaxánsok    simaizomgörcsoldók    Hányás gyógyszerei    Kábító fájdalomcsillapító, migrén    antihisztaminok

SSL biztonságos vásárlás     Simple bankkártyás fizetés     Webáruház készítés